FATUM – BRSE – 2018.05.04.

Női Extraliga, döntő, 2. mérkőzés :
Fatum-Nyíregyháza – Linamar-Békéscsabai RSE 3 : 1
(19, –15, 17, 15)

Amíg az első mérkőzésen szemmel láthatóan rendkívüli módon zavarta a kihívót a csabaiak kényszerű új felállása, addig erre 3 nap alatt igencsak rákészültek. Az első két szett változatos játékot és igazi hullámvasutat hozott. A harmadikban a címvédő – az előző játszma lehengerlő fölénye után – egy kicsit érthetetlen módon teljesen elvesztette a fonalat, és végig kellett néznie, ahogyan a nyíregyháziak a játék minden elemében föléjük nőnek, és szinte komoly küzdelem nélkül egyenlítenek a párharcban. Az állás 1:1, a harc 3 győzelemig tart.